• 13.09.2021, 20:07
  • Klaudiusz Rogowiec
Walka o Puchar Holandii. Husaria Apeldoorn
Bardzo udany weekend polskich drużyn piłkarskich.

Husaria Apeldoorn podejmowała na własnym obiekcie w drugiej kolejce Pucharu Holandii drużynę WSV . Od samego początku było widać kto ma argumenty do tego by zgarnąć trzy punkty i zbliżyć się do awansu z grupy pucharowej .  Już po pierwszych trzech minutach meczu  Husaria wygrywała 2:0!  Z biegiem czasu przybywało sytuacji i padały kolejne gole . Niestety skuteczność w pierwszej części gry spadła przez co dołożyli jeszcze tylko jednego gola na 3:0. Goście natomiast odpowiedzieli jednym trafieniem, ustalając wynik do przerwy na 3-1. Druga połowa to już pełna dominacja naszej drużyny udokumentowana kolejnymi trafieniami . Gości było tego dnia stać tylko na gola honorowego . Wynik końcowy to 8:1 dla Husarii z Apeldoorn !!!

Skład: Tomek Kielar - Arkadiusz Wiater, Sebastian Trela (gol), Mateusz Mucha, Emil Czechowski, Patryk Lubaski, Bartłomiej Iciek, Michał Drzewiecki, Krzysztof Coyg (gol), Grzegorz Godek (4xgol), Dawid Piestrzyński Pawel Dyl(gol), Przemek Dudzic, Jacek Bartoszewicz (gol, grający trener), Karol Iciek.

FC Polonia Venlo zwyciężyła 4:2

Obie połowy tego starcia przebiegały według przewidywalnego scenariusza gospodarzy. Polonia prowadziła grę przez 3/4 czasu, starając się sforsować niski blok Montagnards dośrodkowaniami z bocznych sektorów, wrzutkami z głębi oraz piłkami prostopadłymi. Goście tymczasem zadowalali się niezbyt subtelną grą i wyprowadzanymi kontrami.

Po meczu głos zabrał trener, Bogdan Piechocki:

- Rywala mieliśmy trudniejszego, niż tydzień temu. Musieliśmy wygrać i zadanie wykonaliśmy. Sędzia nam nie pomagał, podjął kilka naprawdę dziwnych decyzji. Ale koniec końców mamy ważne zwycięstwo i będziemy przygotowywali się o kolejne za tydzień. Wciąż walczymy o awans - dodaje.

- Kilku zawodników szczególnie się wyróżniło. Mateusz z Michałem, oboje strzelili po dwie bramki. Ale i bramkarz nie popełnił dzisiaj żadnego błędu. Dwie stracone bramki to błędy indywidualne zawodników, ale tych błędów popełniliśmy znacznie mniej, niż tydzień temu. Widać postępy chłopaków. Pracujemy dalej na lepsze wyniki.

Skład: Paweł Bunalski - Adam Grab, Łukasz Niziołek (80’ Łaszkiewicz), Michał Grzywacz, Łukasz Janiec (45’ M. Cyptor), Paweł Ogórek (45’ Grudziecki), Mateusz Czapla, Paweł Cyptor, Andrzej Adamiak, Kamil Stan, Damian Rybak

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swój mecz wygrały również Białe Orły z Tilburga pokonując rezerwy Willem 2 (1) Tilburg 4:0.
Pełna dominacja Białych Orłów od początku spotkania. W zasadzie gospodarze nie wyróżnili się żadną znaczącą akcją bramkową. Największym atutem gości była dynamika oraz szybkość przeprowadzanych akcji wieńczonych golami, które zdobyli: Oskar Stanik (2 gole), Patryk Melzer oraz Kuba Biniecki.

Skład: Krystian Burzynski, Artur Slendakowski, Damian Staniaszek, Andrzej Żebro, Marcin Zapała, Kuba Biniecki, Mateusz Gierczak, Patryk Melzer, Jakub Jurewicz, Kamil Skonieczny, Oskar Stanik.

Zmiany: Dawid Paul, Marcin Teper, Denis Wiertelak, Marcin Suder, Kuba Stanik.

Trener: Piotr Kowalewski