Kwarantanna po powrocie z Polski!

  • 13.10.2020, 17:15
  • Źródło: www.nederlandwereldwijd.nl
Kwarantanna po powrocie z Polski! Poglądowe.
Podróże do Polski tylko w konieczności.

Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Niderlandów.

 

Liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w całej Polsce. Dlatego kod koloru kraju został zmieniony z „żółtego” (uwaga: istnieje zagrożenie bezpieczeństwa) na „pomarańczowy” (tylko niezbędne przejazdy). Przyjeżdżaj do Polski tylko w razie potrzeby. Po pobycie w Polsce po powrocie do Holandii przejdziesz na 10-dniową kwarantannę domową. W całej Polsce noszenie maski na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych (takich jak budynki rządowe, sklepy i restauracje) od 10 października 2020 r. Niedopełnienie obowiązku noszenia maski na twarz może skutkować nałożeniem grzywny.

Źródło: www.nederlandwereldwijd.nl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yaskych
Yaskych 16.10.2020, 12:03
A jeśli samolotem to też będzie kwarantanna 10 dni?
Jaco
Jaco 15.10.2020, 10:10
Elegancko po urlopie w Polsce , 10 dni płatnej wyjebki w holandi
An
An 19.10.2020, 15:25
Jaco nie orientujesz się jak płacą ta kwarantanne tzn za cale 10 dni ?
Kolor
Kolor 15.10.2020, 06:59
A jeżeli ktoś nie pracuje w Pl i wraca z Holandii to też będzie przechodził kwarantanne? Jak to jest? I
Ewa
Ewa 15.10.2020, 04:12
Nie trzeba się przyznawać, że było się w Polsce. Jak to sprawdzą?
Bolo
Bolo 14.10.2020, 22:17
To jak to w końcu jest? Zalecana czy obowiązkowa?
Aniela
Aniela 14.10.2020, 19:20
W Holandii nie ma czegoś takiego jak obowiązkowa kwarantanna. Jest wysoce zalecana. To jest duża różnica.
Piotr
Piotr 14.10.2020, 20:14
Zaklady pracy w swoich regulaminach stosują już 10-dniowe kwarantanny. Kontrole na granicach niepotrzebne.
anna
anna 14.10.2020, 12:38
Niedawno tzn kiedy, bo Polska jest teraz oznaczona na pomaranczowo i na stronie rivm in Buitenlandse Zaken jest napisane,ze kwarantanna jest obowiazkowa. Poza tym pracodawca moze powiedziec ze music zostac w domu przez 10 dni i nie musi ci placic jezeli pojechales na urlop.
Lea
Lea 14.10.2020, 13:34
Na polskiej stronie rządowej jest informacja, że kwarantanna po powrocie z Polski jest zalecana. Natomiast na holenderskiej (mam automatyczne tłumaczenie na polski, więc być może jest gra słów), że kwarantanna jest obowiązkowa. O obowiązku kwarantanny po przyjeździe z krajów pomarańczowych i czerwonych już dawno poinformowała nas firma, w której pracuję. Tak więc nie sądzę, że to pomyłka, czy też, że podlega to interpretacji. Obawiam się, że to polskie władze nie mają dostatecznych informacji i stąd dwie różne interpretacje.
Buska
Buska 14.10.2020, 16:49
Mieszkam w nl od 13 lat i ma pan racje teraz od wczoraj 22:00 jest kwarantanna jeżeli ktoś wróci z pl do nl w domu musi zostać na 10 dni
Thx
Thx 14.10.2020, 12:18
Nie ma obowiazkowej kwarantanny, dzwoniłem niedawno do ministerstwa spraw zagranicznych, jest jedynie zalecana lecz nie obowiązkowa.
Beata
Beata 16.10.2020, 06:52
Bo niedawno nie było. Tresują nad jak małpki i co kilka dni inny cyrk.
hgf
hgf 14.10.2020, 15:31
Oby to nie był wałek z Twojej strony!!!
th
th 14.10.2020, 07:42
A jak oni chca egzekwowac to uwiezienie w domu? Nilt nie bedzie sie z tego pucowal. Grzywny nie maja umocowania w prawie nie trzeba nosic kagancow
Xxx
Xxx 14.10.2020, 22:25
Przy ostatnim zamknięciu jiz to bylo, znakomy mial taką niby kwarantanne. Przez 10 dni nie mogl chodzic do pracy. Jednak nikt nie zrobil mu żadnej kontroli co robi w tym czasie. Bez kontroli na granicy tylko i wyłącznie pracodawca moze to egzekwowac u soebie w firmie nic więcej.

Pozostałe